ART / Lithographs / Litograph in colors 9939716
*
nr 993 9716
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Stellan Mörner (1896-1979), composition, signed, 344/360, subject: 33x41, glas saknas,
LITOGRAPH IN COLORS, Stellan Mörner (1896-1979), komposition, signerad, 344/360, motivet: 33x41, glas saknas
Stellan Mörner, born 1896, dead 1979, Swedish painter.
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 9 2015
at 18:08:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/11 19:42:21
1
100 kr
9/11 15:22:58
2
Vinnande bud
9/11 17:58:38
3
200 kr
9/11 17:58:39
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, born 1896, dead 1979, Swedish painter.
Read more about Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Present: SEK 450
Auction ends
today
20 maj at 19:51
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
today
20 maj at 19:46
-
8270 LITOGRAPH IN C..
Inge Schiöler (1908-1971), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 1200
Auction ends
today
20 maj at 19:34
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, born 1896, dead 1979, Swedish painter.
Läs om budbetjänten
Read more about Stellan Mörner
nr 993 9716
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Stellan Mörner (1896-1979), composition, signed, 344/360, subject: 33x41, glas saknas,
LITOGRAPH IN COLORS, Stellan Mörner (1896-1979), komposition, signerad, 344/360, motivet: 33x41, glas saknas
Stellan Mörner, born 1896, dead 1979, Swedish painter.
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday November 9 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/11 19:42:21 | 1 | 100 kr |
9/11 15:22:58 | 2 | Vinnande bud |
9/11 17:58:38 | 3 | 200 kr |
9/11 17:58:39 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Artist/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, born 1896, dead 1979, Swedish painter.Read more about Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin (b. 1939), Sweden. "Havet". Signed, num..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8217 LITOGRAPH
efter Henri de Toulouse-Lautrec, ej signerad numre..//
Present: SEK 450
Auction ends
today
20 maj at 19:51 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
today
20 maj at 19:46 -
8270 LITOGRAPH IN C..
Inge Schiöler (1908-1971), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 1200
Auction ends
today
20 maj at 19:34